Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia na 28. Niedzielę Zwykłą – 13 października 2019

Utworzono: 14.10.2019 Autor: Proboszcz

1. Dziś przypada XIX Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera dzieci i młodzież pochodzące z rodzin ubogich.

2. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. W każdy wtorek różaniec będą prowadziły dzieci. Z kolei Apostolstwo Modlitwy zaprasza na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00. Zapraszamy również do przyłączenia się do Róż Różańcowych działających przy naszej parafii.

3. We środę, 16 października, zapraszamy na comiesięczne spotkanie grupy seniorów. Rozpocznie się ono o godz. 8:00 Mszą Świętą w ich intencji.

4. Duszpasterstwo Małżeństw działające przy naszej parafii oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zapraszają na „Drugie Forum Małżeństwa i Rodziny”. Tegoroczny temat brzmi „Ku wolności”. Bóg nas stworzył po to, byśmy żyli w wolności dzieci Bożych, a wolni są Ci, którzy kochają. Mamy sami być wolnymi, by kochać, mamy pomagać naszym bliskim w małżeństwach i rodzinach. Nawet Ci, którzy tu i teraz są w wielkich kryzysach, mogą z nich wyjść – z pomocą Boga jest to możliwe. Zapraszamy zarówno tych szczęśliwych, którzy chcą być jeszcze szczęśliwi, jeszcze bardziej wolni w miłości, jak i tych, którym jest trudno żyć, którzy sami czują, że za mało kochają, albo są za mało kochani przez bliskich, bo są w kryzysie. Zaczynamy w sobotę, 19 października: o 16:30 – randka małżeńska i narzeczeńska wraz z Mszą Świętą; o 19:30 – koncert Chóru Gospel „Z Miłości”. Pozostałe wydarzenia odbędą się w dniach 9-11 listopada – szczegóły na plakatach, stronie internetowej www.forumrodziny.pl i facebook’u.

5. W przyszłą niedzielę małżonków pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem zapraszamy na comiesięczne spotkanie Duszpasterstwa Małżeństw – o godz. 17:00 w sali pod kościołem.

6. W listopadzie będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można przynosić do kancelarii parafialnej lub do zakrystii albo też wrzucić do skrzynki z tyłu kościoła.

7. Przy placu kościelnym oraz w zakrystii są do nabycia znicze „Caritasu”. Wpływy z ich sprzedaży przeznaczone są na cele charytatywne. Można też zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2020. Zapraszamy również do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Ogłoszenia na 27. Niedzielę Zwykłą – 6 października 2019

Utworzono: 27.09.2019 Autor: Proboszcz

1. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. W każdy wtorek różaniec będą prowadziły dzieci. Z kolei Apostolstwo Modlitwy zaprasza na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.

2. Klasy siódme zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w najbliższą środę (9 X): dziewczęta na godz. 17:00, a chłopców na godz. 18:00 – do sali „kwadratowej”.

3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na comiesięczne spotkanie – również we środę (9 X). Rozpocznie się ono Mszą Świętą o 18:00, a po Mszy spotykamy się w kościele.

4. W najbliższym tygodniu odbędą się obchody upamiętniające pobyt błog. ks. Jerzego Popiełuszki w Bytomiu. Odbędzie się m.in. uroczysta Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego – we wtorek (8 X) o godz. 18:30. Szczegóły można znaleźć na plakacie.

5. W przyszłą niedzielę (13 X) w 102. rocznicę zakończenia objawień fatimskich na wszystkich Mszach o. Wojciech wygłosi okolicznościowe kazania. Po każdej Mszy będzie możliwość zapisania się do wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. W tym dniu odprawione zostanie nabożeństwo fatimskie. Ponieważ zostanie ono połączone z różańcem, dlatego wyjątkowo rozpocznie się już o godz. 17:15

6. Osoby zainteresowane modlitwą o dobrego męża albo o dobrą żonę zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 19 października, o godz. 19:00; można też skontaktować się z ojcem Jerzym.

7. W programie Drugiego Forum Rodziny, które odbędzie się w naszej parafii, przewidziana jest „Randka małżeńska i narzeczeńska”: w sobotę, 19 października, od godz. 16:30 do 19:30. Także 19 października o godz. 19:30 odbędzie się w kościele koncert zatytułowany „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Więcej informacji: na plakatach i na stronach internetowych.

8. Chętnych do śpiewu zapraszamy chóru „Francesco” przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Spotkania chóru odbywają się we wtorki o godz. 18:30. Szczegóły – na plakacie.

9. Dziś po każdej Mszy Świętej zbieramy do puszek datki na potrzeby Caritas naszej diecezji i naszej parafii.

10. Natomiast za tydzień przypada XIX Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera dzieci i młodzież pochodzące z rodzin ubogich. Biskupi skierowali do nas list pasterski zachęcający do wsparcia tego dzieła. Można go przeczytać na tablicy w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

Ogłoszenia na 26. Niedzielę Zwykłą – 29 września 2019

Utworzono: 30.09.2019 Autor: Proboszcz

1. Od 1 października przyjmujemy już wszystkie intencje mszalne na rok 2020 również za zmarłych. W imieniu jubilatów, którzy mieli dotąd czas zgłaszać swoje intencje, dziękujemy za zrozumienie.

2. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. W każdy wtorek różaniec będą prowadziły dzieci. Natomiast dzieci pierwszokomunijne zapraszamy we wtorek, 1 października, na uroczyste poświęcenie różańców, które w tym dniu otrzymają. Z kolei Apostolstwo Modlitwy zaprasza na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.

3. Najbliższy czwartek, 5 września, to Pierwszy Czwartek Miesiąca. W tym dniu odwiedzimy naszych chorych z Komunią Świętą. Z kolei o godz. 18:00 odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

4. Najbliższy piątek, 6 września, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Zachęcamy, żeby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed Mszami porannymi oraz po południu od godz. 16:00. Dzieci zapraszamy szczególnie na dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:30.

5. Najbliższa sobota, 7 września, to Pierwsza Sobota Miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny – o godz. 8:30. Z kolei na godz. 9:00 zapraszamy na Mszę Świętę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tej Mszy będzie zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo fatimskie.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w następną środę, 9 października, po wieczornej Mszy Świętej.

7. Młodzież klas ósmych oraz szkół średnich zapraszamy do wspólnoty młodzieżowej Magis – spotkania w każdy piątek o godz. 19:00.

8. Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy natomiast do wspólnoty Manresa, która spotyka się w każdą niedzielę o godz. 19:00.

9. Osoby zainteresowane modlitwą o dobrego męża albo o dobrą żonę zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 19 października, o godz. 19:00; można też skontaktować się z ojcem Jerzym.

10. W programie Drugiego Forum Rodziny, które odbędzie się w naszej parafii, przewidziana jest „Randka małżeńska i narzeczeńska”: w sobotę, 19 października, od godz. 16:30 do 19:30. Także 19 października o godz. 19:30 odbędzie się w kościele koncert zatytułowany „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Więcej informacji: na plakatach i na stronach internetowych.

11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe.