Ogłoszenia na 27. Niedzielę Zwykłą – 6 października 2019

Utworzono: 27.09.2019 Autor: Proboszcz Odsłony: 102

1. Przez cały październik będziemy się wspólnie modlić różańcem – codziennie o godz. 17:30. W każdy wtorek różaniec będą prowadziły dzieci. Z kolei Apostolstwo Modlitwy zaprasza na modlitwę różańcową po Mszach porannych o godz. 8:00.

2. Klasy siódme zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem w najbliższą środę (9 X): dziewczęta na godz. 17:00, a chłopców na godz. 18:00 – do sali „kwadratowej”.

3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na comiesięczne spotkanie – również we środę (9 X). Rozpocznie się ono Mszą Świętą o 18:00, a po Mszy spotykamy się w kościele.

4. W najbliższym tygodniu odbędą się obchody upamiętniające pobyt błog. ks. Jerzego Popiełuszki w Bytomiu. Odbędzie się m.in. uroczysta Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego – we wtorek (8 X) o godz. 18:30. Szczegóły można znaleźć na plakacie.

5. W przyszłą niedzielę (13 X) w 102. rocznicę zakończenia objawień fatimskich na wszystkich Mszach o. Wojciech wygłosi okolicznościowe kazania. Po każdej Mszy będzie możliwość zapisania się do wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. W tym dniu odprawione zostanie nabożeństwo fatimskie. Ponieważ zostanie ono połączone z różańcem, dlatego wyjątkowo rozpocznie się już o godz. 17:15

6. Osoby zainteresowane modlitwą o dobrego męża albo o dobrą żonę zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 19 października, o godz. 19:00; można też skontaktować się z ojcem Jerzym.

7. W programie Drugiego Forum Rodziny, które odbędzie się w naszej parafii, przewidziana jest „Randka małżeńska i narzeczeńska”: w sobotę, 19 października, od godz. 16:30 do 19:30. Także 19 października o godz. 19:30 odbędzie się w kościele koncert zatytułowany „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Więcej informacji: na plakatach i na stronach internetowych.

8. Chętnych do śpiewu zapraszamy chóru „Francesco” przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Spotkania chóru odbywają się we wtorki o godz. 18:30. Szczegóły – na plakacie.

9. Dziś po każdej Mszy Świętej zbieramy do puszek datki na potrzeby Caritas naszej diecezji i naszej parafii.

10. Natomiast za tydzień przypada XIX Dzień Papieski w związku z rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dlatego po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera dzieci i młodzież pochodzące z rodzin ubogich. Biskupi skierowali do nas list pasterski zachęcający do wsparcia tego dzieła. Można go przeczytać na tablicy w przedsionku kościoła oraz na naszej stronie internetowej.